Pura Raza Española a Marismeño

01.03.2021

Koně žijící ve Španělsku mě zřejmě nikdy nepřestanou přitahovat svou nádhernou stavbou těla a energií, která je pro ně tolik typická. A tak jsem se opět musela vydat krásu španělských koní zachytit. Nejpříhodnější dobou je "naše" zimní období, protože se člověk při práci ve zdejším počasí alespoň příjemně ohřeje. Jako bonus tu na člověka čekají zelenající se lesy a louky, které pomalinku rozkvétají.

Mou hlavní cílovou stájí byla Yeguada Nobleza Rociera patřící osmdesátiletému Franciscovi Miguelovi Mesovi Diaz. Jeho stáj se nachází mezi Almonte a El Rocío. V této stáji jsem prožila opravdu krásné momenty, když jsem sledovala hříbátka skotačící a pasoucí se ve výběhu, ale také nádherné hřebce, kteří měli chuť se předvádět před kobylami. Na reportáž z této stáje se podívej pod tímto odkazem.

Na výslednou galerii fotografií z této stáje se podívej zde:

Velkým překvapením pro mě však byli volně žijící koně plemene Marismeño v Národním parku Doñana. Jedná se o ohrožený druh koní, kteří žijí v močálech řeky Guadalquivir a občas se vyskytují i u vodních ploch navazujících na vesnici El Rocío. Druhý den naší návštěvy ve vesnici jsme měli štěstí a koně se nám ukázali.

Na výslednou galerii fotografií z Národního parku se podívej zde: 

Můj údiv pokračoval i nadále, a to při objevování zákoutí vesnice El Rocío, která je místem dokonale stvořeným pro pobyt v ní na koňském hřbetě. Ulice jsou široké a písčité, jednou za pár bloků člověk narazí na kruhovku, nebo na arénu, na které je možné s koněm popracovat. A po práci je čas také na odpočinek. Kde jinde ho strávit, než v místní restauraci, nebo baru a nechat se obsloužit přímo do sedla?

Na výslednou galerii fotografií z El Rocío se podívej zde:  

Třešinkou na dortu pak byla návštěva ve stáji Yeguada Francisco Robles, která je od Almonte vzdálena asi 15 kilometrů. Stáj čítá asi 80 hektarů pozemků, útulné zázemí pro březí kobylky a hřebce a rozlehlé pastviny pro kobylky s hříbátky. Doslova ráj na zemi. Na reportáž z této stáje se odívej pod tímto odkazem.

Na výslednou galerii fotografií ze stáje se podívej zde: