Pura Raza Espanola

09.10.2019

V pondělí 30. září 2019 se odlepilo naše letadlo z ruzyňského letiště a přepravilo nás až do naší cílové destinace, do Valencie ve Španělsku. V letošním roce jsem tuto destinaci plánovala navštívit již dvakrát, bohužel ani jednou to ale nevyšlo. Tentokrát už však nebylo cesty zpět. Měla jsem na středu 2. října 2019 domluvenu návštěvu ve stáji plné pohádkových koní, které jsem jednoduše musela vidět (a také fotit) na živo! Jednalo se o španělské koně, konkrétně Pura Raza Espanola, naprosto dokonalého zlatého zbarvení. Stáj se nacházela kousek od města Alcora, něco málo přes hodinku jízdy od naší základny ve Valencii, tedy velice příjemná vzdálenost. Po celodenním focení v této stáji však bylo jasno, že nezůstane jen u této návštěvy.

Ve čtvrtek nás čekala další cesta. Cílovou destinací byla Granada. Něco málo přes pět hodin cesty. I přesto, že cesta velice příjemně utíkala, nebyla ani náhodou krátká. A tak, když jsme dorazili do stáje, kde na mě čekalo stádečko kobyl a hříbat, velice ráda jsem se chopila fotoaparátu a vyrazila jsem na lov nových fotografií. U návštěvy jedné stáje však opět nezůstalo a hned po skončení focení jsme se přesouvali do stáje vzdálené cca půl hodinky jízdy, na opačnou stranu Granady, kde na nás čekal neuvěřitelně energický majitel stáje, ve které měl ukryté doslova "španělské klenoty" v podobě hřebců všech rozličných barev. Neminula nás ani návštěva jeho druhé stáje a tak jsem fotila až do slunce západu a ještě chvíli poté. 

Jelikož nám cesta nazpět měla trvat opět přes pět hodin jízdy, rozhodli jsme se přespat v místním hotelu. A to bych nebyla já, abych nevyužila situace a těsně před půlnocí jsem si domluvila ještě jedno focení na páteční dopoledne. A tak slovo dalo slovo a majitel poslední stáje si nás vyzvedl po snídani v hotelu a vyrazili jsme do jeho zázemí, kde na mě čekali dva nádherní španělští hřebci a také maličký poklad: zlatý minihorse. Netřeba dodávat, že celý výlet mi splnil můj dlouholetý sen o fotografování tak skvostných stvoření, jakými španělští koně jsou, v jejich domovině.

A tak, pokud chceš vidět zlaté koně, kteří doslova vystoupili z pohádkové říše, klikni na tento odkaz, kde se nachází kobylky a jejich hříbátka, nebo na tento odkaz, kde se nachází hřebci.

Pokud Tě zajímají nádherní statní hřebci všech barev, pokračuj pod tímto odkazem.

A nebo zavítej na úžasnou trojici: PRE - PRE - AMH, pod tímto odkazem.